Tuesday, October 6, 2020

Мартин Проданов - пети на кроса в Калъмбия Фолс

Пето място за Мартин Проданов на кроса в Калъмбия Фолс

Нашият най-добър бегач на средни разстояния в момента Мартин Проданов продължава успешните си представяния на състезания в САЩ, където е студент. Макар и не на стадиона,  младият ни бегач бележи достойни класирания в кросовите бягания….

На състоялата се в събота (3 октомври) в градчето Калъмбия Фолс, Монтана отборна среща по крос-кънтри между университетските отбори на Тексас, Мисури и Вандербилт Мартин е финиширал на пето място на дистанцията от 8000 м, изминавайки трасето за 24:37.6 мин. Пред него са финиширали съотборникът му Киърън Ууд (Вбр) - 23:54.5, Матю Естопинал (Вандербилт) 24:05.6, Ник Ланинг (Вандербилт) 24:09.0 и Уилям Синклер (Мисури) 24:13.7.

В отборното класиране тимът MIZZOU на Проданов (петима бегачи) е победил с 34 точки (първо, четвърто, пето, единайсто и тринайсто места), следван от Тексас 40 точки (6,7, 8, 9, 10) и Вандербилт 57 точки (2, 3, 15, 18, 19)......